Stosowanie Metfrominy a PCOS

Witam... Moje pytanie dotyczy zażywania i odstawienia Metfrominy. Musiałam zrzucic na wadze miałam tez zdiagnozowane PCOS i chyba insulino odporność. zazywam metformine na początku 1000 teraz 850, czy gdybym ja odstawiła znowu zaczne tyć? Doszłam juz do wagi ktora chciałabym utrzymać bardzo sie boję odstawienia tego leku.

Dzień dobry,

Metformina jest lekiem zalecanym w leczeniu PCOS, szczególnie u osób z potwierdzona insulinoopornością. Wśród korzystnych działań leku znajduje się również pozytywny wplyw na redukcję masy ciała. Warto pomyśleć o optymalnej dawce leku , ale ona zależy od m.in. Pani masy ciała. Odstawienie metforminy może zwiększyć ryzyko wzrostu masy ciała.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz