Metizol a choroby tarczycy

Witam. Zaczęłam przyjmować lek Metizol (5mg) 2 razy dziennie przy TSH równym 0,036. Po kolejnym badaniu po paru miesiącach TSH podskoczyło mi do 7,72. Z nadczynności przeszłam na dużą niedoczynność. Czy to oznacza zbyt dużą dawkę Metizolu? Czy może to choroba Hashimoto bądź Gravesa-Basedowa ? Czy powinnam zmniejszyć dawkę leku i ponowić badanie za kilka tygodni? Zaczęłam się martwic, bo mam wrażenie, że skutki uboczne Metizolu stały się u mnie bardziej odczuwalne, niż zalety działania tego leku. Czy takie skutki działania Metizolu są normalne czy może powinnam natychmiast odstawić lek i udać się na dodatkowe badania i do lekarza? A może jest jakaś możliwość zastosowania zamiennika Metizolu, który nie działałby tak gwałtownie? I jeszcze jedno pytanie. Jak wygląda kwestia stosowania leku Metizol w ciąży? Zastanawiam się poważnie nad dzieckiem i nie wiem czy z powodu stosowania leku powinnam odłożyć ciążę nieco w czasie. Pozdrawiam.

Szanowna Pani,
Metizol jest lekiem przeciwtarczycowym, czyli hamuje wydzielanie hormonów tarczycy i obecna teraz niedoczynność jest tego efektem. Proszę zgłosić się pilnie do endokrynologa, który musi zmodyfikować leczenie.
Pozdrawiam
dr R.Anielski