Stosowanie Metypredu a opuchlizna nóg

Jestem leczony Metypredem. Schodzę stopniowo z kuracji i w tym tygodniu będę kończył zażywanie. Zostało jeszcze 5 dni po 1/2 Metypred 4. Skutek uboczny, bardzo spuchnięte nogi (łydki i stopy). Mam trudności z chodzeniem i uczucie, jakbym miał na łydkach worki z wodą, które się przemieszczają z tyłu do przodu podczas chodzenia. W niektórych miejscach skóra jest różowa i szorstka. Zażywam Furosemid, ale z miernym skutkiem. Nie mam zakrzepicy, nogi były badane. Jak pozbyć się problemu?

Lek. Tomasz Budlewski

A jaki powód przyjmowania metypredu? Sadze ze wskazana jest wizyta u lekarza prowadzącego leczenie