Stosowanie mieszanki sody oczyszczonej i miodu

Witam. Chciałabym się zapytać, czy stosowanie mieszanki z łyżeczki sody oczyszczonej, łyżeczki miodu i ciepłej wody 2-3 razy dziennie przez kilka dni, może doprowadzić do zasadowicy lub innych chorób? Jeżeli tak, to jak się przed tym uchronić (jakie związki równolegle można przyjmować by ochronić organizm przed negatywnymi skutkami zasadowicy) jednocześnie zachowując lekko zasadowy odczyn w organizmie, aby zniszczyć raka. Bardzo proszę o odpowiedź.

Z mojego doswiadczenia wynika nie ma mozliwości zachorowania na zasadowice po kilku dniach picia tej mieszanki.