Stosowanie mleczka do demakijażu na bazie alkoholu do zmywania tuszu

Witam, Miesiąc czasu stosowałam mleczko do demakijażu na bazie alkoholu. Niestety nie doczytałam, że należy omijać okolice oczu a ja je właśnie stosowałam do zmywania tuszu (oczywiście oczy zamykałam). Co dziwne, nic mnie nie szczypało ani nie piekło. Nie zauważyłam jakiś większych problemów ze wzrokiem. Co mam teraz zrobić? Czy należałoby iść do okulisty?

Mgr Jolanta Gajda Kosmetolog

Witam,
jeśli nie wystąpiły u Pani objawy typu pieczenie, zamglone widzenie czy wyprysk kontaktowy tuż po zmywaniu makijażu, nie sądzę aby konieczna była wizyta u okulisty. Jeśli jednak ta sytuacja będzie nadal Panią niepokoić, zalecam wizytę u lekarza pierwszego kontaktu.