Stosowanie musu z papai na zaparcia

Cierpię od jakiegoś czasu na dość silne zaparcia, próbuje eliminować rózne pokarmy z diety, ale nie znalazłam jeszcze winowajcy. Czy możliwe, że po prostu naturalnie brakuje mi enyzmów trawiennych? Słyszałam od koleżanki, ze jej po ciąży rewelacyjnie na zaparcia pomógł jej jakiś naturalny mus z papai na bazie enzymów, ponoć nie uzależnia a koleżanka wtedy karmiła piersią i nie chciała przyjmować żądnej chemii. Czy takie naturalne enzymy mogą pomóc?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Można zastosować taka terapię. Polecam także laktuloze 3x1.