Stosowanie Novothyralu a badanie poziomu TSH

Ciag dalszy: ''Stosowanie Novothyralu a poziom TSH'' 60% FT3 i FT4 normy oznacza wyniki nieco powyzej polowy zakresu norm. Nie jest to nadczynnosc wiec skad TSH 0.02 przy braniu Novothyralu100? Nie wyobrazam sobie nizszych wartosci hormonow tarczycy bo czuje sie wtedy zle, wiec zmniejszenie dawki pogorszy moje samopoczucie. czemu lekarze lecza przysadke (TSH) a nie objawy? Czy takie TSH to skutek uboczny terapii skoro nie mam objawow nadczynnosci i ladne FT3 i FT4? z gory dziekuje

Piotr Pilarski

Takie wyniki oznaczają ze przysadka funkcjonuje nieprawidłowo. Jeśli nie ma Pani objawów oraz wynik ft3 i ft4 są prawidłowe to nie m potrzeby zmiany dawki.

Pozdrawiam.