Stosowanie Novynette a silna bolesność podbrzusza

Witam, od 7 miesięcy stosuje antykoncepcję hormonalną(novynette). Bolesne i obfite miałam od zawsze. Od niedawna podczas krwawienia z odstawienia (początkowe 2-4 dni )czuję bardzo silne bóle w podbrzuszu i mam okropnie bolesne problemy z wypróżnieniem, później ból stopniowo ustaje. USG wykazało tyłozgięcie macicy, (jajniki są prawidłowe) jednak ginekolog wykluczył bóle z tego powodu (bez dalszych badań) . Proszę o pomoc i wskazanie do kogo mogę udać się z tym problemem.

Aleksander Ropielewski

W przypadku wykluczenia przyczyn ginekologicznych dolegliwości bólowych sugeruję kontakt z internistą lub gastrologiem, ponieważ powodem dolegliwosci mogą być zaburzenia przewodu pokarmowego.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje w takim razie udać się do lekarza rodzinnego lub lekarza gastroenterologa, po wstępnym badaniu będzie można zdecydować o rozszerzeniu diagnostyki np. pod postacią USG jamy brzusznej.