Stosowanie odpowiednich preparatów w przypadku zaburzenia afektywnego dwubiegunowego

Choruje juz ponad 22 lata pierwsze diagnozy to osobowosc neurostyczna,depresja sytuacyjna i tak bylo prze wiele lat.w szpitalu po brani anafranil lekarz wpisal mi afektywna dwubiegunowa ale ja nigdy nie mialam manii.ostatnio jestem przez kilka lat leczona wg tej diagnozy. w tej chwili biore od 1 XII biore depakine rano i wieczorem 500 faxsolet er 150 i ketrel 100 Mam pytanie czy to prawidlowe leczenie? CZY ketrel jest bardziej na spanie czy aby nie bylo manii czy jak biore ketrel todepatez

Witam,
istnieją różne postacie choroby afektywnej dwubiegunowej, także takie bez wyraźnych epizodów manii, z większa ilością nastroju depresyjnego, jednak jest to z całą pewnością zaburzenie przeżywania nastroju, wiele depresji potrafi przechodzić w CHAD, niestety. leczeni zdaje się być jak najbardziej prawidłowe, Ketrel raczej, przynajmniej jego głównym zadaniem nie jest działanie nasenne. Zdaję sobie sprawę, ze z taka chorobą niełatwo sobie radzić, ale robi to Pani ze skutkiem już 22 lata, więc powinno się udać:) zachęcam do pełnej współpracy z lekarzem, jeśli ma Pani wrażenie, ze potrzebuje czegoś na spanie proszę o tym mówić lekarzowi prowadzącemu, jeśli chciałaby Pani także omówić kwestie diagnozy także proszę o to prosić, proszę pamiętać także że istnieje możliwość pomocy psychologiczno-psychoterapeutycznej, tutaj także może otrzymać Pani wsparcie z zrozumieniu i zaakceptowaniu choroby oraz radzeniu sobie z nią, bo to zapewne jest trudne. Pozdrawiam.