Stosowanie odpowiedniej suplementacji podczas starań o zajście w ciążę

Witam, staramy się z mężem od dłuższego czasu o dziecko. Jakie witaminy powinien zażywać mąż? dziękuje za odpowiedzi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie ma żadnych zaleceń, które wskazywałyby na konieczność zażywania przez mężczyzn witamin lub suplementów w czasie starań o ciążę. Pani mąż powinien dbać o dietę bogatą w cynk, selen, witaminę C, E oraz kwas foliowy.