Stosowanie odżywek do rzęs

Witam. Czy stosowanie odzywek do rzęs zawierającyh bimatoprost sa bezpieczne dla oka jezeli stosowane sa zgodnie z zaleceniami procudenta?

serdecznie pozdrawiam

IJ

Witam.
Stosowanie tego preparatu nie jest bezpieczne dla oczu , ponieważ sama substancja czynna powoduje obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego co przy niskim ciśnieniu w gałkach ocznych może spowodować odklejenie siatkówki.
Pozdrawiam

Dzień dobry, większość odżywek stymulujących wzrost rzęs w swoim składzie zawiera bimatoprost, czyli substancję leczniczą stosowaną u chorych na jaskrę. Skutkiem ubocznym stosowania tego produktu jest przedłużanie fazy anagenu,czyli fazy wzrostu włosa, dzięki czemu rzęsy są dłuższe. Ponadto odzywki również pogrubiają strukturę włosa. Niestety nie są one całkowicie bezpieczne dla wzroku. Lista skutków ubocznych nie jest krótka:
- przekrwienie spojówek, zaczerwienienie powiek, hiperpigmentacja skóry wokół oczu, świąd, zaburzenia wzroku\zamglone widzenie, pogorszenie ostrości widzenia, podrażnienie oczu, uczucie pieczenia w oku, powierzchniowe punktowe zapalenie rogówki, nadżerka rogówki, alergiczne zapalenie spojówek, zapalenie brzegów powiek, obrzęk spojówki, uczucie suchości oka, ból oka, światłowstręt, łzawienie, wydzielina z oka, wzmożona pigmentacja tęczówki, ból głowy, ściemnienie rzęs, nadciśnienie tętnicze, zawroty głowy, krwawienie do siatkówki, zapalenie błony naczyniowej oka, torbielowaty obrzęk plamki, zapalenie tęczówki, kurcz powiek, rumień okołooczodołowy, nudności, obrzęk powiek. Osobiście odradzam stosowanie tego typu odzywek, poza niebezpiecznym wpływem na wzrok po ich odstawieniu rzęsy wracają do stanu przed a i często rzęsy są w gorszym stanie.

Pozdrawiam serdecznie