Stosowanie oleju CBD na zaburzenia lękowe

Witam stosuje lek aciprex 20mg od połowy marca, lecze się na zaburzenia lękowe, mój lekarz psychiatra powiedział że ta choroba wraca to jaki jest sens jeździć na psychoterapię? A i jeszcze jedno co sądzą państwo o stosowaniu oleju cbd na zaburzenia lękowe oczywiście zamiast antydepresantow. No rozumiem że ta choroba wraca a żeby nie wróciła to co robić

Psychoterapia może b.pomóc w zrozumieniu siebie, radzeniu sobie na bieżąco również z lękami, a także uporządkować sprawy które mogą rzutować na to, że lęki się pojawiają. Zajęcie się problemami często reguluje życie emocjonalne, może powodować, że dojdzie Pan do źródeł zaburzeń lękowych, poukłada je i lęki powoli zaczną się zmniejszać. Terapia może również nauczyć Pana jak dbać o swoją higienę psychiczną, aby wzmocnić siebie i swoją odporność psychiczną, wtedy lęki również mogą mieć mniejszą siłę lub całkiem minąć. Jest Pan pewnie wrażliwą emocjonalnie osobą, która powinna o siebie dbać, mieć czas na odpoczynek, relaks, układać pozytywne kontakty z ludźmi, uczyć się różnych zachowań i funkcjonowania, aby siebie wspierać i umacniać. To bardzo wpływa na całą kondycję psychiczną i może znacznie poprawić Pana życie. Owszem, zaburzenia lękowe mogą wracać i wiele osób okresowo korzysta z farmakoterapii, np kiedy mają wyjątkowo trudny czas, jakieś dłuższe kryzysowe sytuacje życiowe itd. Ale wyjątkowe sytuacje, jeśli korzysta się równolegle z psychoterapii to można znacznie zminimalizować dyskomfort z tym związany. Powodzenia.