Stosowanie Oraslitu na wymioty przez 6-letnie dziecko

Ile saszetek oraslitu powinno wypić 6 letnie dziecko które wymitowało by się nie odwodnilo? Co można podać do jedzenia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Kluczem do nawodnienia wymiotującego dziecka jest podawanie mu wody. Jeśli wymioty nie są bardzo nasilone, nie ma potrzeby podawania dużej ilości preparatów typu Orsalit. Jak najbardziej może Pani podać 1 lub 2 saszetki, ale proszę nie podawać więcej bez bezpośredniej konsultacji z lekarzem pediatrą.