Stosowanie Ospamoxu a tabletki antykoncepcyjne

Szanowni Państwo, Biorę tabletki antykoncepcyjne od lipca 2010 roku (prawidłowo, nie zapominam itp). Niedawno przepisano mi antybiotyk Ospamox, przyjmowałam go do środy 25.03, a w sobotę 28.03, uprawiałam seks bez dodatkowego zabezpieczenia. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale sperma mojego partnera była świeża (kilka godzin przed stosunkiem bez zabezpieczenia, pieściliśmy się i miał wytrysk). Dodam także, że początek okresu miałam 23.03, a skończył się 26.03. Jaka jest szansa ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższy lek obniża skuteczność antykoncepcji, w tym momencie określenie ryzyka ciąży nie jest możliwe. Określiłbym je jako umiarkowane do wysokiego.