Stosowanie Ostropestu przy WZW typu B

Witam. Jestem nosicielką wzwb. Moja codzienna rutyna stało sie zażywanie ostropestu, szczerze mówiąc zażywam go duzo i w zasadzie bezkarnie. Czy mozna przedawkować ostropest? Czy nie powinnam zażywać go w dużych ilościach ?Czy w ogóle mozna traktować ostropest poważnie przy wzwb? Czy faktycznie tak dobrze działa na wątrobę i ja ochrania a nawet leczy ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Mówiąc ogólnie ostropest zażywany w rozsądnych ilościach nie jest szkodliwy. Jak najbardziej istnieje jednak możliwość jego przedawkowania, jak każdej substancji. A propos stosowania ostropestu u chorych na WZW t. B - powinien się o tym wypowiedzieć specjalista chorób zakaźnych.