Stosowanie Ovulastan a maść Elosone

Witam serdecznie! Czy maść "Elosone" (substancja czynna - mometazonu furoinian (kortykosteroid)) stosowana na środkową wewnętrzną część dłoni będzie miała wpływ na tabletki antykoncepcyjne jednofazowe dwuskładnikowe "Ovulastan"? Czy można spodziewać się obniżenia ich działania?

Renata GrzechociĹska

Teoretycznie jeśli jest to mała powierzchnia nie powinno to mieć wpływu na przyjmowaną antykoncepcję.