Stosowanie Ovulastanu a zator płucny

Witam. 4 lata temu zażywałam lek Ovulastan forte (w celu przesunięcia terminu miesiączki) zaczęłam się źle czuć, podejrzewano u mnie zator płucny, został niby wykluczony ale d-dimery było 4500. Teraz w związku z problemami z zajściem w ciążę lekarz przepisał mi clostilbegyt. Czy te leki mają jakieś wspólne składniki? Czy powinnam się obawiać zatoru albo czy powinnam coś zacząć dodatkowo zażywać?

Lek. Tomasz Budlewski

Są to leki różnego typu. clostilbegyt wśród działań niepożądanych nie wyróżnia zatory płuc ego, natomiast o nieznanej częstości może powodować zakrzepice żył i zatok mózgu. Proponuje udać się do lekarza prowadzącego leczenie.