Stosowanie Oxycortu po zabiegu obrzezania

Witam, wczoraj miałem zabieg obrzezania w znieczuleniu pp (w kręgosłup). Dziś rano (24h po zabiegu) zostałem wypisany. Lekarz przepisał mi do stosowania na szwy aerozol Oxycort, 2 razy dziennie po jednym psiknięciu. Mam jednak duże wątpliwości co do tego leku, ponieważ na jego ulotce wyczytałem, że nie należy go stosować: -na uszkodzoną skórę, rany -w okolicy narządów płciowych. Żeby zastosować Oxycort, musiałbym złamać powyższe dwa warunki. Czy lekarz mógł się pomylić? Proszę o informację...

Aleksander Ropielewski

Lekarz na podstawie oceny stanu klinicznego zadecydował, że wspomniane przez Pana przeciwwskazania nie są istotne ani szkodliwe w Pańskiej sytuacji. Proszę spokojnie używać oxycort.