Stosowanie paracetamolu z kodeiną na rwę kulszową w ciąży

Dzien Dobry ! Mam 34 lata , 4 miesiace temu dopadla mnie rwa kulszowa i bardzo cierpie:(( mieszkam w uk I tu lekarze przepisuja mi caly czas paracetamol z kodeina juz zjadlam z 300 tabletek ale bez nich niestety nie dalabym rady normalnie funkcjonowac czy cos grozi mojej Dzidzi po tych tabletkach? I jeszcze takie pytanie o rezonans magnetyczny -czy jest to badanie bezpieczne w ciazy?? Bo bede mala robiony za 3 dni a obecnie jestem w 20 tygodniu ciazy?? Z gory dziekuje za odp.

Witam serdecznie,

Badanie MRI zwane potocznie rezonansem magnetycznym, jest badaniem bezpiecznym i może być wykonane u kobiety w ciąży.
Paracetamol z kodeiną jest przeciwwskazane do przyjmowania u kobiet w I trymestrze ciąży. Ale każdy lek, który ma być stosowany u kobiet w ciąży musi być skonsultowany z lekarzem. Zawsze jeśli lekarz chce przepisać lek, należy poinformować go o ciąży. Jeśli lekarz przepisał Pani paracetamol z kodeiną, wiedząc, że jest Pani w ciąży, widocznie miał ku temu przesłanki kliniczne. Warto zaufać lekarzowi. Natomiast jeśli Pani ma jakieś wątpliwości to sugerowałbym udać się do lekarza prowadzącego w celu konsultacji, aby porozmawiać z nim na temat Pani obaw co stosowania przepisanego leku.

Pozdrawiam.