Stosowanie Parogenu na nerwicę

Witam, przyjmuję od 2 tyg. lek Parogen na nerwicę. Przerażona jestem jednym skutkiem ubocznym, którego nie ma w ulotce tj. utrzymujące się 24 h na dobę ciśnienie 150/110 już od kilkunastu dni, puls w normie. Lekarz prowadzący twierdzi ze ten lek raczej obniża ciśnienie a nie podwyższa. Z czego może wynikać taka reakcja? Czy powinnam przerwać kurację tym lekiem czy czekać aż ciśnienie spadnie? Nie przyjmuję żadnych leków na nadciśnienie bo zawsze miałam w normie.

Pozdrawiam.

Może być to reakcja somatyczna- boi się pani takiego skutku ubocznego, mysli o nim, denerwuje się i w efekcie ciśnienie skacze. Polecam przede wszystkim podjąć psychoterapię. Farmakoterapia jedynie działa na objawy i stabilizuje organizm. Tylko psychoterapia pomoże dojść do źródła problemu i je zniwelować. Pozdrawiam