Stosowanie pernazyny a suchość w gardle

Witam leczę się na nerwicę pernazyną 25mgi escitalopram activis 15mg dziennie mam suchość w gardle i ból i zmieniony głos chrypkę czy to moż być od stosowania tych leków.Lek rodzinny wysłał mnie do laryngologa który stwierdził porażenie lewego fałdu głosowego i kazał zrobić prześwietlenie Rtg klatki żeby było ciekawiej to 2 tygodnie temu robiłem Rtg kręgosłupa l-s czy można się tak często prześwietlać i od czego może być porażenie fałdu boję się raka na dodatek palę jakie mogą być inne przycz

Witam,

Poza leczeniem farmakologicznym w przypadku zaburzeń nerwicowych, jest stosowana psychoterapia. Jeśli ma Pan możliwość skorzystania z poradni zdrowia psychicznego, to warto aby umówił się Pan na konsultację do psychoterapeuty.
Jeśli Pan pali, to na pewno nie pomoże w leczeniu problemów z gardłem ani lepszym samopoczuciu. Proszę zakończyć diagnostykę i jej wyniki omówić z lekarzem prowadzącym.