Stosowanie pierwszego opakowania tabletek Qlaira

Witam, Mam pytanie odnosnie tabletek qlaira. Nigdy jeszcze nie stosowalam antykoncepcji doustnej.Dzis rozpoczelam,mam pierwszy dzien miesiaczki.spieszylam sie i wzielam tabletke z dolu blistra -jasnozolta z 22 dnia zamiast 1 ciemnozoltej.czy powinnam nadrobic i wziac dodatkowo tabletke nr 1 z blistra czy po prostu nastepnego dnia rozpoczac od poczatku blistra i tak dalej kontynuowac az do konca opakowania.? Z gory dziekuje za odpowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Koniecznie niezwłocznie proszę przyjąć pierwszą tabletkę, czyli ciemnożółtą, a następnie kontynuować przyjmowanie kolejnych. Jeśli zacznie Pani kolejnego dnia, przez pierwsze 9 dni koniecznie proszę stosować dodatkową antykoncepcję. W przyszłości proszę zwracać baczną uwagę na kolor tabletek!