Stosowanie piperyny podczas odchudzania

Dzień dobry. Chciałam zapytać o piperynę. Jest to coś nowego z tego co słyszałam, suplement diety rzekomo przyspieszający odchudzanie. Nigdy nie byłam zwolenniczką takich metod, by pozbyc się nadmiernych kilogramów aczkolwiek zainteresował mnie fakt iż podobno jest to naturalny związek pochodzący z łupinek pieprzu czarnego. Dużo czytam na temat zdrowej żywności i zdrowego stylu życia dlatego wydało mi się to logiczne, gdyż wiele jest opinii dotyczących właściwości odchudzającyc ostrych przypraw

Witam,

nie liczyłabym na to, że piperyna ułatwi Pani odchudzanie. Może natomiast podrażniać błonę śluzową żołądka powodując dolegliwości bólowe.

Najlepszą metodą na odchudzanie jest utrzymanie ujemnego bilansu enegetycznego poprzez dietę i aktywność fizyczną.
Pozdrawiam