Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych

Witam! Chciałabym na jakiś czas 'odstawić' plastry.. Czy mogę sobie zrobić jedno-miesięczną przerwę, albo kilku - miesięczną, a później znowu bez problemu zacząć stosować dokładnie tę sama metodę antykoncepcji? czy będzie ona już 'słabiej' działała? Z góry dziękuję za rychłą odpowiedź!

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Może Pani odstawić plastry a następnie do nich powrócić. Plastry przy ponownym rozpoczęciu ich stosowania będą miały taką samą skuteczność w zapobieganiu ciąży, jak za pierwszym ich użyciem.

Pozdrawiam serdecznie!