Stosowanie plastrów antykoncepcyjnych po zabiegu łyżeczkowania endometrium

Witam.Mam 54 lata i jestem w okresie menopauzy.Lekarz wypisał mi hormonalne plastry bez wyników badań.Po zrobieniu usg okazało sie że mam powiększone endometrium 8 mm.Zrobiono mi łyżeczkowanie.Proszę powiedzieć czy mogę nadal przyklejać te plastry.Czekamy na wyniki badań,ale jestem przerażona czy te plastry nie spowodują dalszego powiekszenia endometrium.Jestem po zabiegu 6 dzień i zaczęłam plamić czy to jest normalne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Póki co, do czasu wyjaśnienia przyczyn powiększonego endometrium, zdecydowanie proszę nie używać plastrów. Pojawienie się plamienia 6 dni po zabiegu zdecydowanie nie jest "normalne". Sugeruję konsultację ze specjalistą ginekologiem.