Stosowanie plastrów Evra a grzybica pochwy

Witam. Stosuję od ponad pół roku plastry EVRA. Wyjeżdżam na wakacje i ginekolog poradziła mi, abym nie robiła w tym cyklu przerwy w plastrach i po prostu przykleiła kolejny, aby nie mieć problemu z okresem na urlopie. Lecz kilka dni po przyklejeniu plastra dostałam grzybicy pochwy. Czy jest możliwość wyleczenia jej jak najszybciej, ale bez wizyty u lekarza? Czy w aptece kupię jakieś doustne tabletki bez recepty? Zastosowałam maść Clotimazolum, ale chciałabym również tabletki doustne.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do apteki, ale lepiej udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. Przy grzybicy oprócz leczenia u Pani konieczne jest także leczenie u partnera seksualnego.