Stosowanie plastrów Evra i oczekiwanie na poważną operację

Witam,14.10 czeka mnie poważna operacja. Z moich obliczeń wynikało, że tuż przed zabiegiem dostanę okresu. Ginekolog zalecił stosowanie plastrów EVRA w celu opóźnienia okresu - dwa opakowania bez przerwy. Pierwszy plaster zastosowałam 20.08, a okres dostałam 18.09 tuż po zastosowaniu piątego plastra, czyli praktycznie w czasie, kiedy okres by się pojawił bez zastosowania plastrów. Jakie są szanse, że przy dalszym stosowaniu plastrów kolejny okres pojawi się po 14.10?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podczas stosowania dwóch opakowań po kolei, czy plastrów czy tabletek, ryzyko krwawień/plamień sródcyklowych znacznie się zwiększa. Proszę jednak postępować wg zaleceń lekarza prowadzącego.