Stosowanie plastrów Evra podczas menopauzy

mam 53 lata i wchodze w okres menopauzy. Do stycznia korzystalam z plastrow evra, lecz w lutym mialam artroskopie kolana i musialam te plastry odstawic. Po zabiegu do dnia dzisiejszego nie pojawila sie miesiaczka (ostatnia byla 21 stycznia) lecz pojawily sie typowe objawy menopauzy czyli uderzenia goraca i zaburzenia snu. Czy mimo ze nie mam miesiaczki moge zaczac stosowac plastry evra?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie proszę nie stosować plastrów Evra. Konieczne jest wdrożenie odpowiedniej terapii hormonalnej tzw zastępczej. Proszę udać się do ginekologa. po badaniu będzie można określić najbardziej odpowiednie postępowanie.