Stosowanie plastrów Systen conti a badania poziomu hormonów

Witam.Mam 54 lata.Okres menopauzy.Aktualnie przyklejam plastry Systen conti.Czuję się po nich gorzej niż po tabletkach Cliovelle,które do niedawna brałam.Pomimo,że dawka hormonu w tabletkach jest o wiele niższa,czułam sie dobrze.Dlaczego tak jest?Chciałabym zrobić badania poziomu hormonów fsh,lh i estradiolu.Czy przed badaniem powinnam zrobić przerwę w naklejaniu plastrów.Jesli tak,to jak długą?Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Różnica najpewniej wynika z różnego wchłaniania. Proponuję udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.