Stosowanie płynów na łysienie u młodej osoby

Witam. Otóż mam 18 lat i mam dosyć spore zakola. Co prawda wiem, że nie wyłysieje, ponieważ mam identyczny układ linii włosów jak mój dziadek. Jednak ździwiło mnie to, że w tak wczesnym wieku mam zakola prawie jak on. Ogólnie to raczej nie powinny się powiększyć, wujek (syn dziadka) też ma taki sam układ linii włosów. Chciałbym spróbować trochę tych włosów na zakolach przywrócić. Zauważyłem, że reklamują Loxon 2%. Czy jest to skuteczne? Czytałem, że potrafi spowodować większe łysienie. Prawda?

Lek. Katarzyna Szymczak

Obie informacje są prawdziwe u znacznej części osób jest skuteczny jednak może także nasilić łysienie, radziłabym przed zastosowaniem szamponu udać się do dermatologa oraz trichologa.
Pozdrawiam

Loxon (minoxidil) jest stosowany w leczeniu łysienia typu męskiego. Powstrzymuje wypadanie włosów ale tylko, kiedy się go stosuje. Po odstawieniu powraca stan sprzed leczenia. 2% roztwór czasami jest za słaby i można stosować roztwór 5% (dostępny na receptę). Dobrze jest skonsultować się w gabinecie lekarskim bo jest więcej dość skutecznych metod w opóźnieniu procesu łysienia.