Stosowanie Prenatal nie będąc w ciąży

Witam, Czy można brać witaminy dla kobiet w ciąży typu prenatal nie będąc w ciazy? Brałam je kiedy byłam w ciazy i włosy, paznokcie szybko rosły i były w świetnym stanie. Teraz zależy mi na szybszym wzroście włosów i stąd moje pytanie

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana kondycja włosów i paznokci była raczej konsekwencją ciąży a nie spożywanych witamin. Sugeruję raczej skorzystać z preparatów aptecznych na włosy i paznokcie.

Stosowany przez krótki okres czasu (około 2 miesiące) preparat będzie bezpieczny. Przy dłuższym okresie czasu lepiej będzie zastosować suplement wspierający porost włosów (np. na bazie skrzypu), gdyż w preparatach dla ciężarnych dawki niektórych witamin i minerałów przekraczają podaż kobiety nie będącej w ciąży.