Stosowanie preparatów Bromergon i Coaxil

Witam, przepisano mi siofor 500 3 razy dziennie (insulinooporność) i bromergon raz dziennie (hiperprolaktynemia). Dodatkowo coaxil 3 razy dziennie. Moje pytanie odnośnie powyższych leków, czy czasem ze sobą nie kolidują - zwłaszcza bromergon z coaxilem. Dwóch moich specjalistów nie wie i każe zapytać sie drugiego. Prolaktyna nie spadła, masa ciała też nie drgnęła mimo starań, testosteron po wynikach dalej zerowy. A zestaw leków zażywam już prawie 4 miesiące i miała być poprawa po 3 miesiącach.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, Coaxil i Bromergon oddziałują na dwa odmienne systemy przekaźnikowe w ośrodkowym układzie nerwowym i dotychczas nie wykazano między nimi interakcji. Być może stosuje Pani zbyt niskie dawki Bromergonu. Proszę ponownie skonsultować swoją terapię z ginekologiem prowadzącym, być może konieczna będzie zamiana bromergonu na inny lek z tej grupy. Pozdrawiam.