Stosowanie preparatów na kurzajkę w ciąży

Witam Pani Profesor, jestem w 19 tygodniu ciąży. Na dłoni mam kurzajkę. Dermatolog polecił mi stosowanie miejscowe preparatu, który zawiera kwas salicylowy. Czy stosowanie tego preparatu jest bezpieczne w ciąży? Czy kwas salicylowy stosowany punktowo na brodawkę, może wchłonąć się w takiej ilości, aby zaszkodzić dzidziusiowi? Z góry dziękuję za odpowiedź

Aleksander Ropielewski

Nie ma powodu do obaw, jest to znikoma dawka i nie zaszkodzi ona dziecku.