Stosowanie preparatów wspomagających odchudzanie w ciąży

Witam, strasznie sie boje od 4 tygodni przyjmuje OLIMP THERM LINE FORTE 2 tabletki dziennie a teraz okazalo sie ze prawdopodobnie jestem w ciazy - czy to moze zaszkodzic mojemu maluszkowi??? Strasznie sie martwie, prosze o odpowiedz...

Preparat ten jest źródłem wielu składników aktywnych i jego stosowanie w ciąży nie jest zalecane. Należy przy tym zauważyć, że są to składniki naturalne - pochodzące z ekstraktów roślinnych, można więc sądzić, że nie mają one działania takiego jak klasyczne farmaceutyki. Na dodatek jak rozumiem jest to wczesny etap ciąży, na którym nie doszło jeszcze do zagnieżdżenia w ścianie macicy - a więc spożywane przez Panią produkty mają minimalny wpływ na rozwój dziecka. Nie powinna się Pani zatem nadmiernie denerwować, gdyż stres z całą pewnością nie wpływa korzystnie na dziecko. Prawidłowy rozwój dziecka będzie Pani mogła skontrolować już podczas usg w 13 tygodniu ciąży.