ApetiBlock na odchudzanie

Witam, mam 18 lat i chciałabym sobie zakupić ApetiBlock. Zależy mi na tym, aby mieć ładną i szczupłą sylwetkę, ale niestety nie mam za bardzo czasu na ćwiczenia i stosowanie specjalnych diet. Prowadzę raczej siedzący tryb życia, dużo czasu spędzam na  uczeniu się i siedzeniu nad książkami. Dlatego pomyślałam, że prościej może będzie stosować leki na odchudzanie, które są tak często reklamowane w mediach. Chciałabym się więc zapytać czy ApetiBlock jest dobrym lekiem na odchudzanie. Czy przyjmując ApetiBlock regularnie i przez dłuży czas uda mi się osiągnąć mój cel? Jak działa ApetiBlock i czy jest jakieś potwierdzenie skuteczności jego działania? Boję się też, czy przy dłuższym stosowaniu ApetiBlock nie powoduje skutków ubocznych. Czy jeżeli już schudnę, a przestanę brać ApetiBlock to moja waga wróci do stanu sprzed odchudzania? Czy po odstawieniu ApetiBlocku znowu przytyję? Jeżeli natomiast ten preparat nie jest najlepszy, to co innego mogłabym przyjmować. Dziękuje bardzo za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.

Witam Panią,

Osobiście jestem za bezpiecznym i standardowym procesem odchudzania, czyli połączeniem zdrowej diety oraz aktywności fizycznej.
Podczas całego etapu redukcji wagi powinna "nauczyć się'' Pani zdrowych nawyków żywieniowych.
Czasem nawet niewielkie zmiany w diecie powodują że chudniemy.

Dieta nie powinna kojarzyć się z głodówką i łykaniem różnego rodzaju suplementów diety a stać się zdrowym stylem życia, który zostanie do końca życia.
Uważam, że zażywając dany suplement niczego sie Pani nie nauczy i nie popracuje nad zdrowymi nawykami żywieniowymi. Suplement kiedyś się skończy a Pani nie zmieni nic w swojej diecie więc waga znów będzie rosła. Przecież nie będzie go Pani przyjmowała do końca życia. Moim zdaniem w odchudzaniu nie o to chodzi. Zbyt szybkie odchudzanie najczęściej kończy się efektem jo-jo, źle wyglądającą skórą, która nie nadąża się wchłaniać, utratą jej jędrności i elastyczności oraz osłabieniem organizmu. Jeżeli chudnie Pani wolniej to i skóra ładnie się regeneruje.

Jeżeli mam być szczera to nie inwestowałabym w tego typu suplementy. Zadbałabym o pełnowartościową dietę a spadki wagi które będą się pojawiać zmotywują Panią do dalszego działania.

Jeżeli zdecydowałaby się Pani jednak na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego i stylu życia.
Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam,
Stosowanie tabletek nie jest najlepszym pomysłem przy zdrowym odchudzaniu. Jeśli chce Pani pozbyć się paru kilogramów zdrowo i na stałe, należy wprowadzić prawidłowe nawyki odżywiania. Trzeba zacząć od regularności spożywania posiłków, niech to będzie 5 posiłków dziennie bez podjadania, co około 3-4 godziny. Należy także spożywać dużo warzyw i owoców, najlepiej w postaci surowej, ograniczyć węglowodany proste na rzecz węglowodanów złożonych (zamienić jasne pieczywo na ciemne pełnoziarniste, biały ryż na ryż brązowy), ograniczyć spożywanie nasyconych kwasów tłuszczowych (masło, margaryna) na rzecz olejów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek), zamienić słodycze na zdrowe przekąski, unikać wszelkiego rodzaju fast foodów, posiłków smażonych, tłustych i żywności wysoko przetworzonej, ograniczyć spożywanie słodkich soków, napojów gazowanych na rzecz herbat (zielona, czerwona) oraz naparów ziołowych. Spożywanie błonnika i produktów o niskim indeksie glikemicznym powoduje, że dłużej czujemy sytość po spożytym posiłku i nie chce nam się przez dłuższy czas jeść. Do zmiany nawyków należy dodać regularną aktywność fizyczną, taką, jaką Pani lubi, aby ćwiczenia sprawiały przyjemność, a nie były katorgą. W internecie można znaleźć wiele różnych propozycji ćwiczeń na poszczególne partie ciała. Zdrowe i bezpiecznie chudnięcie to chudnięcie około 0,5-1 kg/ tydzień.
Pozdrawiam i życzę powodzenia:)
Natalia Ciesielczuk

Witam, preparat Apetiblock nie jest lekiem, jest suplementem diety. Głównym składnikiem aktywnym tego suplementu jest wyciąg z Garcinia cambogia, która faktycznie ma udowodnione działanie wspomagające proces redukcji masy ciała, ale powinna zdawać sobie Pani sprawę z faktu, iż nie ma środków, które zdziałają cuda. Dobrze dobrany suplement diety ma działanie wspomagające odchudzanie przy zbilansowanej diecie redukującej masę ciała i zmianie nawyków żywieniowych, ale sam nie wykona za nas całej pracy.

Magdalena Mroczek

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów odchudzających, mających status suplementów diety. Apetiblock jest jednym z nim. Dostępny jest w aptekach w postaci tabletek musujących. W swoim składzie zawiera Garcinia Cambogia, wyciąg z liści Gymnema sylvestre oraz chrom.

Garcinia Cambogia to owoc tropikalny znany również pod nazwą tamaryndowca Malabar. Owoc ten pochodzi z Indonezji, ale występuje w całej Azji. Substancją wspomagającą odchudzanie jest kwas hydroksyoctowy czyli HCA. HCA blokuje jeden z enzymów, uniemożliwiając tym samym przemianę cukru w tkankę tłuszczową. HCA ma też pobudzać receptor LDL, co wspomaga usuwanie z organizmu tzw. złego cholesterolu. Ten składnik jest bezpieczny dla osób chorujących na serce, ale osoby przyjmujące statyny powinny się skonsultować lekarzem przed zażyciem suplementu.

Gymnema sylvestre to indyjska przyprawa, która hamuje uwalnianie cukru do krwi i poprawia jego wykorzystanie w organizmie. Działa stymulująco na trzustkę oraz zmniejsza apetyt na słodycze. Nazywana jest czasami "niszczycielem cukru".

Chrom jest pierwiastkiem szeroko stosowanym w suplementach diety o działaniu odchudzającym. Stabilizuje on poziom glukozy we krwi i zmniejsza apetyt na słodycze.

Należy pamiętać, że w procesie odchudzania suplementy mają działanie jedynie wspomagające. Proces odchudzania odbywa się przy pomocy diety i ćwiczeń. Najlepiej jest spożywać regularnie kilka posiłków dziennie, bogatych w owoce i warzywa, unikać potraw smażonych, a zastąpić je duszonymi, unikać słodyczy, nie jeść przed snem etc. Dieta ma sens jedynie połączona z wysiłkiem fizycznym, bo tylko wtedy da długotrwałe efekty. Suplementów nie wolno traktować jako "cudowną pigułkę na odchudzanie", bo takiego działania nie mają.