Stosowanie preparatu Helicid przy ostrodze piętowej

Czy lek o nazwie Helicid 20 może być zastosowany do leczenia ostrogi piętowej. Czytając ulotkę leku należy wnioskować, że ma on zastosowanie jedynie do leczenia układu pokarmowego,- żołądka, jelit a nie ostrogi piętowej. Proszę o opinię bo boję się go zażywać na zdrowy układ pokarmowy, a boli stopa.

Lek. Paweł Baljon

Zastosowanie tego leku u pacjentów dorosłych to :
- Leczenie owrzodzenia dwunastnicy
- Zapobieganie nawrotom owrzodzenia dwunastnicy
- Leczenie owrzodzenia żołądka
- Zapobieganie nawrotom owrzodzenia żołądka
- W skojarzeniu z odpowiednimi antybiotykami, terapia eradykacyjna Helicobacter pylori (H. pylori) w chorobie wrzodowej
- Leczenie owrzodzeń żołądka i dwunastnicy związanych z przyjmowaniem NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych)
- Zapobieganie powstawaniu owrzodzeń żołądka i dwunastnicy związanych z przyjmowaniem NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych) u pacjentów narażonych na ryzyko ich wystąpienia
- Leczenie refluksowego zapalenia przełyku
- Długoterminowe leczenie podtrzymujące pacjentów po wygojeniu refluksowego zapalenia przełyku
- Leczenie objawowej choroby refluksowej przełyku
- Leczenie zespołu Zollingera-Ellisona.