Stosowanie preparatu Metformax a smak acetonu w ustach

Dzien dobry.Panie Doktorze mam pytanie od tygodnia zażywam metformax 500 mg x2 na PCO i od tamtej chwili czuje w buzi zapch acetonu.Nadmieniam , że juz to pojawiało się wczesniej , zanim zaczełam zażywać metformax.Co to może oznaczać? jakie badania zrobić?Do jakiego lekarza się udać?Cukier na czczo w normie 110.

Magdalena StusiĹska

Być może Pani problem związany jest z nieprawidłową przemianą glukozy- jednym z działań ubocznych przy nieprawidłowo dostosowanej dawce metformaxu jest zapach acetonu z ust. Proszę skonsultować sie z lekarzem rodzinnym, który samodzielnie dobierze leczenie lub skieruje Panią do diabetologa (specjalisty od cukrzycy. Cukier na czzo w normie wynosi od 70 do 99mg/dl- u Pani jest więc podwyższony i wymaga to kontroli.