Proxacin a picie alkoholu

Dzień dobry, jestem w trakcie przyjmowania Proxacin 500 a w sobotę zbliżają się moje urodziny, moje pytanie, czy mogę wypić jakąś minimalną ilość alkoholu podczas tej imprezy? Ogólnie nie pijam w ogóle wódki tylko raczej piwo i się zastanawiam czy mogę wypić maksymalnie 2 piwa podczas przyjmowania leku Proxacin 500? Ja wiem, że nie ma w tej kwestii przymusu, przecież mogę odmówić, ale jednak przyjdą znajomi, zawsze to fajna okazja do wypicia niewielkiej ilości alkoholu, porozmawiania, powspominania itp. Oczywiście zrozumiem jeśli Proxacin 500 nie może być łączony z alkoholem, wtedy powstrzymam się nawet od jego śladowej ilości. Ale mam nadzieję, że to jednak nie będzie problem :) Przy okazji chciałem zapytać czy istnieją jakieś zamienniki dla leku Proxacin? Jak to wygląda? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje w tej sprawie. Pozdrawiam.

Szanowny Panie

Pomiędzy lekiem Proxacin a alkoholem nie występuje bezpośrednia interakcja więc nie wpływa on bezpośrednio na skuteczność bądź toksyczność tego leku.

Ja osobiście zawsze radze aby omijać alkohol podczas leczenia infekcji.

Pozdrawiam

Tomasz Wójcik