Kobieta , 30 lat Witam... Pierwszy atak paniki mialam 7msc temu I od tego czasu praktycznie nie wychodze z domu... Jest to trudne.. Przelamalam sie MSc temu I poszlam do sklepu z siostra ale oczywiscie musialam szybko wyjsc I wrocic... Mieszkam w UK I to Wlasnie tu sie zaczelo... Serce wali jak szalone, goraco zimno mysle ze zaraz sie przewroce, nie moge oddychac, trzese sie.. Okropne mysle ze umre... Mam 30l...mam kolatania nawet w domu.. Nie wiem co robic biore 40 propranololu dziennie czy wtedy moge umrzec?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Propranolol należy do beta-blokerów i jego zadaniem jest regulowanie rytmu pracy serca. Stosowany jest w zaburzeniach rytmu związanych z chorobami serca.
Napady lęku i paniki mają podłoże psychogenne, a przyspieszenie pracy serca powstaje w mechanizmie pobudzenia układu autonomicznego. Podstawą leczenia jest leczenie nerwicy i lęku. Należy zwrócić się do psychiatry bo żaden propranolol nie rozwiąże problemu a objawy będą narastały.

Mgr Anna Ingarden 90
Mgr Anna Ingarden Psycholog, Kraków 90 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Psychoterapia w zakresie leczenia ataków paniki jest niezbędna. Proszę znaleźć psychoterapeutę w Pani najbliższej okolicy, bądź podjąć terapię "na odległość" z psychologiem z Polski poprzez Skype (jeżeli jest Pani zainteresowana, zapraszam do kontaktu: psycholog@gardensport.pl). Pozdrawiam

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Lęk – Lęk to stan psychiczny, w którym rodzi się poczucie zagrożenia spowodowane przez czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne. Jeśli poczucie zagrożenia wpływa negatywnie na nastrój przez dłuższy czas, to możemy mówić o depresji lękowej.
  • Ataki paniki – Panika pojawia się nagle, beż żadnej konkretnej przyczyny. Nie można go przewidzieć, zabezpieczyć się przed nim i uniknąć nieprzyjemnych doznań. Napad paniki to doświadczenie ekstremalnej trwogi o swoje życie, to przerażenie manifestujące się w postaci szeregu objawów somatycznych.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Autopsychoterapia

Terapia muzyką

Muzykoterapia to forma terapii bazująca na leczniczym wpływie dźwięku i muzyki na psychikę i organizm człowieka. Nie bez kozery mówi się, że dźwięk leczy i ciało, i duszę. Leczenie muzyką jest coraz popularniejszą formą terapii. Zostało to udowodnione...

Autopsychoterapia

Terapia elektrowstrząsowa

Elektryczna stymulacja mózgu, znana również jako terapia elektrowstrząsowa (ang. electroconvulsive therapy) albo terapia ECT, jest nadal powszechnie stosowana, zwłaszcza w przypadku pacjentów z głęboką depresją, którzy nie reagują na leczenie farmakologiczne...

Leczenie nerwicy - metody, leki przeciwdepresyjne, psychoterapia, domowe sposoby

Relaksacja a nerwica

Zaburzenia lękowe, dawniej określane jako nerwica, to problem sięgający gigantycznych rozmiarów. Lęk uogólniony, napady paniki czy też różnego rodzaju fobie stały się epidemią współczesnych czasów. Co zrobić, kiedy stres życia przerasta możliwości przystosowawcze...