Stosowanie Propranolu przy atakach paniki

Witam... Pierwszy atak paniki mialam 7msc temu I od tego czasu praktycznie nie wychodze z domu... Jest to trudne.. Przelamalam sie MSc temu I poszlam do sklepu z siostra ale oczywiscie musialam szybko wyjsc I wrocic... Mieszkam w UK I to Wlasnie tu sie zaczelo... Serce wali jak szalone, goraco zimno mysle ze zaraz sie przewroce, nie moge oddychac, trzese sie.. Okropne mysle ze umre... Mam 30l...mam kolatania nawet w domu.. Nie wiem co robic biore 40 propranololu dziennie czy wtedy moge umrzec?

Napady lęku i paniki mają podłoże psychogenne, a przyspieszenie pracy serca powstaje w mechanizmie pobudzenia układu autonomicznego. Podstawą leczenia jest leczenie nerwicy i lęku. Należy zwrócić się do psychiatry bo żaden propranolol nie rozwiąże problemu a objawy będą narastały.

Psychoterapia w zakresie leczenia ataków paniki jest niezbędna. Proszę znaleźć psychoterapeutę w Pani najbliższej okolicy, bądź podjąć terapię "na odległość" z psychologiem z Polski poprzez Skype (jeżeli jest Pani zainteresowana, zapraszam do kontaktu: psycholog@gardensport.pl). Pozdrawiam