Stosowanie protez zębowych a zanik dziąseł i kości

od 15 lat nosze protezy zebowe calkowite. od okolo 5 lat zakladam je tylko w celach towarzyskich (podklejam klejem 2, 3 x dzienie). Na wizycie okazalao sie, ze dziasla i kosc zanikly i zostaly tylko krociutkie i cieniutkie wyrostki. Mam 51 lat. Chirurg szczekowy stwierdzil, ze zbieg augmnetacji jest u mnie ryzykowny i sie nie podejmie. Mam pytanie, czy w tym wypadku przy zaniku sluzowki i wlasnej kosci jest jakas szansa na poprawe moich wqarunkow do utrzymania protez? Bede wdzieczny za odpowiedz. Dariusz

A może zasięgnie Pan opinii chirurgów klinicznych na uniwersytecie w Krakowie..augmentacja, a także implantacja jest możliwa w wielu przypadkach. Jednak postawienie właściwej diagnozy i przeprowadzenie dalszego leczenia wymagałoby wykonania TK.