Stosowanie przez mężczyzn kremów przeznaczonych dla kobiet

Chciałbym zapytać czy mężczyźni mogą używać damskie kosmetyki do twarzy, jak np. kremy? Czy w ogóle takie kremy działają na mężczyzn, są jakieś przeciwwskazania ich stosowania?Dziękuję.

Aleksander Ropielewski

Mogą i nie ma przeciwwskazań do ich stosowania. Mogą one nie odnieść zamierzonego skutku, ale nie są w żaden sposób szkodliwe dla mężczyzn.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski

Witaj, oczywiscie możecie stosować nasze-damskie kosmetyki, osobiście dla siebie i męża kupuje te same produkty do mycia, pilingowania i nawilżania. Skóra obu płci jest zbudowana bardzo podobnie więc nie ma przeciwwskazań do stosowania tych samych produktów- mężczyzni mają jednak grubszą i bardziej tłustą skórę więc nie sięgaj jedynie po produkty natłuszczające. W twoim wieku właściwe są kosmetyki nawilżające, matujace czy regenerujace.
Męskie wydania kosmetyków najczesciej mają inny ale własciwy dla waszych upodobań zapach i kolor opakowania, rzeadziej skład:-)
W przypadku typowo męskich problemów skórnych jak wrastające włosy po goleniu niestety szukaj juz konkretnych kosmetyków

Tak mężczyźni moga stosować damskie kosmetyki, jeśli tylko im ich zapach nie przeszkadza. Lub można zakupić specjalne kosmetyki dla mężczyzn, mają one wtedy ukierunkowane dzialanie na dany problem skórny oraz męską linię zapachową..Ważne jest to aby krem był bardzo dobrze dobrany do rodzaju skory i problemów na niej występujacych.

Dzień dobry,

Najważniejsze jest to, by preparat był dobrze dobrany pod kątem potrzeb skóry.
To czy jest on z linii dla mężczyzn czy nie, nie ma większego znaczenia.
W razie dodatkowych pytań - służę pomocą.

Pozdrawiam
Abigail Laskowska