Stosowanie Relanium podczas stresujących sytuacji

Witam. Jestem osoba, ktora ma bardzo stresujaca prace oraz od niedawna sporo innych problemow. Lekarz psychiatra zapisal mi lek Relanium 5mg. Chcialem brac go tylko doraznie w momentach najwiekszego stresu. Problem polega na tym, ze po wzieciu dawki 5mg nie odczulem zadnego uspokojenia, doszedlem do dawki 20mg i dalej zadnej poprawy. Nigdy wczesniej nie bralem ani tego leku ani podobnych, wiec nie mam pojecia czemu na mnie nie dziala... Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku braku skuteczności leczenia proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza psychiatry, który dokona modyfikacji terapii.

Witam,

Relanium to lek z grupy benzodiazepin. A benzodiazepiny mają to do siebie, że łatwo uzależniają. Poza tym Relanium działa na objawy nie usuwając przyczyny napięcia.

Polecam konsultację u psychoterapeuty - dzięki temu będzie Pan mógł poradzić sobie z przyczynami odczuwanego stresu, a nie tylko zredukować jego objawy.

Pozdrawiam!