Stosowanie Rispoleptu po udarze mózgu

Witam.Moja mam jest po udarze mózgu stopień sredni prawostronny.W szpitalu rehabilatycyjnym podawno jej lek o nazwie Rispolept psychotropowy mimo że w klinice neurologicznej gdzie była 2 tyg.nic jej takiego nie dawno i do tego nigdy się nie leczyła psychiatrycznie.Zbadał ją tam jakiś psychiatra i stwierdził shizofremię paranoidalną.Mama spędziła w tym szpitalu około 4 tyg.lecz całkiem nie jest nadal sprawna.Czy więc lekarze mogli jej podawać taki lek bywało że była oszołomiona zarazem cwiczac?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie ma takiej możliwości, by w ramach porady internetowej ocenić celowość podawania Rispoleptu. Jeśli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości sugeruję porozmawiać z lekarzem prowadzącym - bez wątpienia odpowie na wszystkie Pani pytania.