Stosowanie różnych suplementów diety

witam bralem rozne tabletki witaminowe i sie zle czuje w mozgu i na przedramieniu jakos dziwnie. Czy mogą jakos zle ze soba dzialac i jak to zneutralizować? Selen organiczny,palme sabalowa,deprim forte z dziurawca,guarana,sinulan forte duo,dexa caps,vitalis skrzyp witamina e witamina c witaminy z grupy b,pozniej osobno koncentrat witamin b w jednej tabletce,diosmine 1000mg,tabletka z minerałami na potencje tzn selen chyba i i jakies rodzaje minerałów na potencje.

Witam,

W jakim celu stosowane były wyżej wymienione suplementy? Czy choruje Pan na jakieś choroby?
Tylko odpowiednio zbilansowana dieta powinna być uzupełniona w przypadku braku i niedoborów, suplementami. Przyjmowanie zbyt dużej suplementacji w połączeniu z nieodpowiednim żywieniem może mieć negatywny wpływ. Należy się tu przyjrzeć i ocenić Pana dotychczasowy plan żywieniowy.

Zachęcam do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!
Robert Lipert, Dietetyk
www.lublin.mojdietetyk.pl
lublin@mojdietetyk.pl
tel. 792 450 650

warto również przeczytać:Suplementy w sporcie - czy naprawdę ich potrzebujesz?
http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/suplementy-w-sporcie-czy-naprawde-ich-potrzebujesz.html?c=9

Jeśli stosuje Pan wszystko (lub chociaż część z tego) w jednym czasie, to nie dziwne, że organizm się buntuje. Co za dużo to nie zdrowo! Przede wszystkim jaki jest tego cel?!

No i oczywiście, TAK, substancje zawarte w tych preparatach mogą ze sobą niekorzystnie oddziaływać.

Suplement może być dodatkiem do odpowiedniego żywienia, ale nigdy odwrotnie.
Niech Pan idzie do lekarza rodzinnego z całą listą specyfików, które obecnie przyjmuje.