Stosowanie samoopalacza na całe ciało łącznie z twarzą

Chciałabym stosować regularnie samoopalacz na całe ciało- w tym TWARZ. Mam jasną karnację i dość cienką skórę. Nasuwają się więc pytania na które szukam odpowiedzi: Czy samoopalacze stosowane STALE są bezpieczne dla cery? Tzn. czy nie przyczynią się do pogłębiania i powstawania zmarszczek? Czy nie przedostają się do krwiobiegu?

Barwnik, który powstaje po zastosowaniu samoopalacza jest wynikiem reakcji chemicznej dihydroksyacetonu w zrogowaciałych warstwach naskórka (obumarłe komórki), stąd też częste prolemy z ciemniejszymi plamami na łokciach czy kolanach. Nie będzie zatem miało miejsca przenikanie przeskórne. To jeśli chodzi o główny składnik samoopalaczy. Jednakże nie wiemy jaki jest pełny skałd produktu, a każdy z jego składników może mieć wpływ na zachowanie skóry.