Mężczyzna , 41 lat Od 1,5 miesiaca biore seronil 10mg, tak przepisal neurolog chociaz mowilem o objawach typowych dla rls, ( uczucie mrowienia i nie moznosc wysiedzenia wieczorem) w okolicach nog od kostki do lydki,takze jakies bole w lewej nodze. Czy ten lek na rls jest dobry czy zastosowac inny ,bo objawy tylko nieznacznie ustapily.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Zespołu niespokojnych nóg raczej nie leczy się lekami przeciwdepresyjnymi. Zgodnie z zasadami zastosowanie mają leki przeciwparkinsonowskie i czasem gabapentyna.
Być może neurolog podejrzewał,że objawy są wynikiem np reakcji stresowej i dlatego zapisał Seronil.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.
  • Ból nogiBól mięśni nóg to coraz częstsza dolegliwość, która pojawia się u różnych osób, niezależnie od wieku. Uczucie zmęczonych nóg najczęściej występuje u kobiet, które przechodzą menopauzę. Powodem są zmiany hormonalne.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Migrena

Toksyna botulinowa w leczeniu migreny.

Artykuł sponsorowany Ból głowy to jedna z najczęstszych dolegliwości. Skarży się na nią ponad połowa Polaków. Niekiedy jednak ból głowy może skutecznie utrudnić życie, a czasem wręcz uniemożliwić normalne funkcjonowanie. Dlatego też lekarze i farmaceuci...

Choroby i dolegliwości

Puchnięcie nóg - przyczyny, objawy, leczenie

Puchnięcie nóg - przyczyny, objawy, leczenie

Opuchlizna kończyn dolnych może być objawem wielu schorzeń lub wynikiem mało aktywnego trybu życia. Istotne jest zdiagnozowanie przyczyny i podjęcie odpowiedniego leczenia. Puchnięcie nóg wynika z nadmiernego gromadzenia płynu w tkankach kończyn dolnych. Puchnięcie...