Stosowanie Serotaxu na lęk i złe samopoczucie

Na wizycie u psychiatry powiedzialam tylko kilka zdan odn.mojego samop. ,zdziwilam sie ze lakarka nie wnikala w jakich sytuacjach lek sie nasila.powiedzialam tylko ze boli mnie glowa,nie potrafie sie relaksowac ,czuje zlosc i niepokoj.ze zaczelo sie atakiem paniki u fryzj.,i ze teraz mam lek przed lekiem.nie powiedz.ze nie umiem juz odczuwac innych emocji.bola mnie nogi,nie moge spac .dostalam serotax.czy to dobry lek?na co dziala?czym rozni sie od effectineru i elicea?mam tez pramolan i hydroxy

Witam Panią,
Podstawową metodą leczenia zaburzeń nerwicowych jest psychoterapia, dzięki której można nauczyć się technik samodzielnego radzenia sobie z lękiem i co najważniejsze, dotrzeć do nieświadomych konfliktów wewnętrznych, które kryją się pod nim.
Farmakoterapia może usunąć lub złagodzić objawy i w konsekwencji ułatwić codzienne funkcjonowanie, ale leki niczego nowego nie uczą.
Myślę że bardziej rozwojowe jest potraktowanie objawów jako sygnałów ze sfery nieświadomej, że coś ważnego dzieje się w naszej psychice, jest jakiś nierozwikłany problem i warto zaciekawić się tą „zagadką”. Jest w tym szansa na lepsze rozumienie siebie i swoich emocji.
Podczas sesji psychoterapii pacjent ma przestrzeń do przyglądania się sobie w bezpiecznych warunkach, wentylację negatywnych uczuć i, z pomocą psychoterapeuty, odkrycie mechanizmów, które powodują objawy oraz zmianę ich na bardziej przystosowawcze.
Życzliwe obserwowanie siebie jest bardzo ważne w procesie psychoterapii – np. zwrócenie uwagi na to w jakich okolicznościach lęk się nasila, a w jakich czuje się Pani dobrze. Jakie myśli, obrazy czy skojarzenia towarzyszą objawom, jak lęk narasta i jak opada.
Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty.
Serdecznie pozdrawiam,
Małgorzata Bukowska
http://www.psychologlublin24.pl/

Proszę koniecznie zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty. Oprócz farmakoterapii w takiej sytuacji wskazana jest psychoterapia. Pozwala ona poradzić sobie z przyczynami zaburzeń emocjonalnych, a nie tylko ich objawami.