Stosowanie Sertraliny 500 mg przy nerwicy

Witam od 2 miesiecy przyjmuje lek sertraline 50mg zawsze rano Czuje sie po nim super nerwica przestala mi tak bardzo dokuczac Moje pytanie czy moge wypic 2-3 piwa na weekend ? Czy nic zlego sie nie stanie czytalam wiele opinni z ktorych wynika ze ludzie pija przy tych lekach ale wole zapytac Zapomnialam zapytac mojego lekarza a wyjechal na urlop i nie mam jak.Prosze o odpowiedz dziekuje Jestem kobieta i mam 25 lat

Szanowna Pani,
Nie zaleca się spożywania alkoholu podczas terapii sertraliną. W gruncie rzeczy najlepszym rozwiązaniem jest poczekanie na zakończenie urlopu lekarza prowadzącego i skonsultowanie z nim ewentualnej decyzji. Nie powinien to być długi okres, warto wytrzymać - zarówno dla zdrowia fizycznego, jak i komfortu psychicznego.

Mgr Katarzyna Mika

Dzień dobry,

w przypadku stosowania leku Sertraline (podobnie jak w przypadku większości leków oddziałujących na ośrodkowy układ nerwowy) spożywanie alkoholu nie jest wskazane. Alkohol może spowodować zmianę stężenia sertraliny w organizmie, a tym samym znacząco wpłynąć na działanie przyjmowanego leku.

Pozdrawiam,
Anna Mieszkowska