Stosowanie Sertraliny przy depresji

To błąd że dr kazał zamiast 100mg sertraliny branej 3 lata na depresję na następny dzień wziąć nowy Lek?zamiast sertraliny o tej samej porze 20 mg Fluoksetyny.od 6 tyg biorę 40mg.dr uprzedzal że wprowadzając będzie nasilenie choroby,skutki uboczne.ten stan trwa,nic się nie poprawia.nagłe odstawienie sertraliny na której opieralo się całe leczenie tak mnie rozregulowało?mam psychoterapie.mój psychiatra,inny z którymi się Konsultowałem i mój psychoterapeuta zgodnie twierdzą że leki są KONIECZNE

Dzień dobry. Rzeczywiście, zmiana w leczeniu farmakologicznym może wywołać zmiany w Pana samopoczuciu oraz nasilić objawy depresji. Bardzo dobrze, że pozostaje Pan pod opieką lekarza psychiatry i psychoterapeuty. Jeżeli nasilenie objawów utrzymuje się od dłuższego czasu, jak Pan pisze od 6 tygodni, należy omówić to zarówno z psychiatrą jak i z psychoterapeutą. Proszę pamiętać, że każdy organizm inaczej reaguje na leki, tak więc jeżeli źle Pan znosi obecnie stosowany preparat - trzeba wspólnie ze specjalistami rozważyć inne modele leczenia. Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Dzień Dobry Panu,

Skoro lekarze i psychoterapeuta zgodnie orzekli, że leki są konieczne, to trzeba im zaufać.

W terapii jest tak, że prawdopodobnie dociera Pan też do trudnych i nie wygodnych tematów- to też może wpływać na nasilenie objawów.

Życzę Panu Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej