Stosowanie Setaloft a solarium

Witam serdecznie. Pragnę zwrócić się do Państwa z pytaniem, czy zażywając lek Setaloft (100) oraz Alpragen i Fluanxol (ok co drugi dzień, zawsze przed spaniem) mogę bez przeszkód chodzić na solarium (co 2-3 dzień)? Czytałem, iż przy niektórych lekach przeciwdepresyjnych nie należy korzystać z solarium, czy ww. leki się do nich zaliczają? Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Witam,

Lek setabloft nie ma szczególnego zwiazku z opalaniem się. Natomiast przyjmowany przez Pana Fluanxol należy do grupy neuroleptyków, które często powodują dużą fotowrażliwość. Korzystanie z solarium lub z kąpieli słonecznych (bez filtra przeciwsłonecznego) przy jednoczesnym stosowaniu Fluanxolu może powodować znaczne oparzenia skóry !!! Dodatkowo coraz bardziej odchodzi się od opalania w solarium z powodu niekorzystnego wpływu na zdrowie.

Pozdrawiam!